ختنه بزرگسالان
ختنه مردان یک عمل جراحی است که در تمامی سنین و تمامی کشورها انجام می‌شود. با وجود این که این عمل در ابتدا به عنوان جزئی از آیین‌های مذهبی انجام می‌شده است، مزایای زیادی از نظر علمی نیز به همراه دارد. در مطالعات علمی صورت گرفته، مشخص شد که انجام دادن ختنه در مردان باعث کاهش انتقال بیماری‌های مقاربتی (STD) مانند هپاتیت، زگیل و ایدز می‌شود. هم چنین این عمل باعث کاهش احتمال عفونت ادراری شده است و از بروز سرطان آلت هم جلوگیری می‌کند. از جمله مزایای فردی این عمل می‌توان به سهولت در انجام مراقبت‌ها و بهداشت فردی و هم چنین زیبایی ظاهری اشاره کرد.
ختنه یکی از اجزای ادیان ابراهیمی مانند یهودیت و اسلام است و انجام دادن آن بر هر فرد پیرو این ادیان واجب شده است. با توجه به اسلامی بودن کشور ما، این عمل معمولاً در سنین پایین انجام می‌شود. اما به هر دلیل ممکن است انجام آن تا سنین بزرگسالی به تأخیر افتاده باشد. لازم به ذکر است این جراحی در هر سنی قابل انجام است. برخلاف مطالب اشتباه و غیرعلمی که وجود دارد انجام این جراحی در بزرگسالی نه تنها باعث بروز هیچ گونه عارضه جنسی یا تأثیر بر روی باروری نمی‌شود؛ بلکه احتمال ابتلا به بیماری‌های منتقله از راه جنسی (STD) و سرطان آلت را نیز کاهش می‌دهد.
انجام این جراحی در مردان معمولاً به صورت سرپایی (بدون نیاز به بستری) انجام می‌شود. از آن‌جایی که با توجه به سایز آلت در بزرگسالان، انجام این عمل نیازمند رعایت تکنیک‌های اصولی و علمی جراحی است، مراجعه و اطمینان به متخصص اورولوژی (جراحی مردان) که اطلاعات کاملی از آناتومی ناحیه تناسلی مردانه و تکنیک‌های جراحی دارد، می تواند باعث حصول رضایت و آرامش خاطر هرچه بیشتر فرد گردد.
در مرکز تخصصی ختنه تهران، ختنه به تمامی روش‌ها و در تمامی سنین انجام می‌شود. در این مرکز جراحی ختنه بزرگسالان بدون نیاز به بستری، بدون درد و بدون خون‌ریزی توسط دکتر سید شهاب الدین ایزدی متخصص اورولوژی (جراحی مردان) انجام می‌شود.
ختنه بزرگسالان